Wróć

Harmony i Energy – premiera nowych kolekcji

Kolekcje duetu Michał Latko – Łukasz Smolarczyk

6 listopada 2013 r. w budynku Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie odbyła się premiera nowych kolekcji Marbet Design, zaprojektowanych przez duet Michał Latko – Łukasz Smolarczyk. W spotkaniu uczestniczyli dziennikarze, projektanci i architekci wnętrz, a także przedstawiciele firmy Marbet.

O wydarzeniu

O powstawaniu nowych kolekcji, inspiracjach w trakcie ich tworzenia, efekcie końcowym w postaci sztukaterii, która pozwala na tworzenie wyjątkowych, pięknych wnętrz – opowiadał jeden z projektantów – Łukasz Smolarczyk.
Goście mogli również wysłuchać prelekcji specjalisty w dziedzinie nowych trendów we wnętrzach – Pani Katarzyny Rzehak, Dyrektor Kreatywnej Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. W trakcie swojego wystąpienia omówiła ona procesy zachodzące w ostatnim czasie w naszym społeczeństwie i ich wpływ na wnętrza publiczne i prywatne.
O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał znakomity Dj Cai Caslavinieri.

Idea kolekcji

Wybrane nazwy – HARMONY oraz ENERGY – oddają główne wyróżniki nowych kolekcji i role, jakie mają odgrywać we wnętrzach. Pierwsza z nich ma harmonizować z wnętrzem i stanowić subtelny dodatek, komponujący się z całym otoczeniem. Druga jest niczym mocny akcent – dynamizuje wnętrze i eksponuje przyjętą konwencję.

Obie kolekcje Marbet Design czerpią z historii sztuki, ale zostały dostosowane do współczesnych trendów.

Źródłami inspiracji przy ich tworzeniu były biżuteria oraz ornamenty inspirowane naturą. Podobnie jak w przypadku kolekcji mebli Marbet Style, nowe kolekcje Marbet Design czerpią z polskiego modernizmu lat 50. i 60. Nawiązują zwłaszcza do stylistyki retro, która powraca na nowo w kolekcjach młodego pokolenia projektantów. Twórcy kolekcji ENERGY i HARMONY odpowiadają na współczesne potrzeby Polaków, dając im możliwość mocnego wyeksponowania swojego indywidualizmu i wyrwania się ponad przeciętność.

Nowoczesne wnętrza uzupełnione sztukaterią uosabiają nowe wartości i nabierają prawdziwego charakteru i indywidualizmu. Wymaga to jedynie ciekawego pomysłu i dobrego materiału – a naszym zdaniem nowa kolekcja firmy Marbet to idealny materiał do tworzenia takich kompozycji ściennych i sufitowych – powiedział projektant kolekcji Marbet Design, Łukasz Smolarczyk.

Najnowsze serie firmy Marbet pokazują, że sztukateria może być naprawdę nowoczesna i doskonale wpisywać się w najnowsze trendy w wyposażaniu wnętrz.