Energy

Kolekcja Energy, podobnie jak Harmony, jest dziełem duetu śląskich projektantów Michała Latko i Łukasza Smolarczyka, którzy inspirację czerpali z polskiego modernizmu lat 50. i 60. Dekoracje ścienne z kolekcji emanują… pozytywną energią. Energy jest odważna i dynamiczna. W sam raz do nowoczesnych przestrzeni, którym dodaje wyrazistości. Stanowi mocny akcent, decydujący o charakterze pomieszczenia. W klasycznych wnętrzach działa z kolei jak kontrapunkt. Dobrze prezentuje się w bieli na białej ścianie, ale piorunujące wrażenie robi na tle żywych barw.

Kolekcja Energy wpisuje się w najnowsze trendy w dekoracji wnętrz, choć jej twórcy, Łukasz Smolarczyk i Michał Latko, inspiracje czerpali z polskiego modernizmu lat 50. i 60.

Dekoracje ścienne z tej kolekcji wykorzystują różnorodne załamania i ciekawe opływowe detale, których urodę podkreśla jeszcze gra światła i cienia. Szczególną uwagę zwraca misterna rozeta przywodząca na myśl biżuterię z motywem powtarzających się kwadratów oraz listwy naścienne o falującej linii.

Wchodzące w skład kolekcji Energy listwy przysufitowe i naścienne, rozeta, pilaster i elementy dekoracyjne tworzą kompozycję ciekawych faktur, kształtów i form, nadającą wyrazisty charakter pomieszczeniom zarówno klasycznym, jak i ultra nowoczesnym. Energy pobudza wyobraźnię i dodaje odwagi do wizualnych eksperymentów. Przyciąga uwagę. Nie sposób obok niej przejść obojętnie.