Harmony

Inspiracją dla twórców kolekcji sztukaterii Harmony, Michała Latko i Łukasza Smolarczyka, była architektura modernistyczna lat 50. i 60. Zgodnie z nazwą wprowadza harmonię, spokój i ład do wnętrza. Jest oszczędna w wyrazie i pełna prostoty. Wykorzystuje kubiczne formy pozbawione ornamentyki. Jest nowoczesną odsłoną historycznej sztukaterii. Pobrzmiewa w niej echo maksymy amerykańskiego architekta Louisa Henry’ego Sullivana: „form follow function”, zgodnie z którą dekoracja nie może przesłaniać funkcji architektury budynku.

Kolekcja sztukaterii Harmony została zaprojektowana przez projektantów ze Śląska Michała Latko i Łukasza Smolarczyka, których zainspirowała polska architektura modernistyczna LAT 50. I 60.

W skład kolekcji wchodzą listwy przysufitowe i naścienne, rozety, pilaster i element dekoracyjny. Harmony udowadnia, że piękno tkwi w prostych, geometrycznych formach. Wprowadza spokój i ład. Elegancka i oszczędna w wyrazie, wpisuje się we wnętrza w każdym charakterze, zarówno tych klasycznych, jak i ultra nowoczesnych. Wniesie spokój do przestrzeni eklektycznej, podkreśli urodę detali w pomieszczeniu w stylu hipsterskim i dogada się z aranżacją w stylu loftowym. To, w jaki sposób zostanie wykorzystana, zależy tylko od wyobraźni.