Belki rustykalne

W poszukiwaniu unikalnych i ciekawych elementów dekoracji wnętrz warto zastanowić się nad wykorzystaniem belek rustykalnych. Te naturalne i nadające każdemu pomieszczeniu odrobinę domowego ciepła elementy wykończenia mogą stanowić idealne dopełnienie wielu wyjątkowych aranżacji. Choć belki rustykalne kojarzone są głównie z domami z drewna i posiadłościami w otoczeniu przyrody, równie dobrze sprawdzą się w bloku, lofcie czy apartamencie. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, belki rustykalne Marbet Design są lekkie, trwałe i odporne na wilgoć, jak również łatwe w montażu.

NASTROJOWE BELKI W STYLU RUSTYKALNYM

Wielu z nas marzy o ciepłym, pachnącym szarlotką, kawą i polnymi kwiatami domu, otoczonym przyrodą i ciszą. Styl rustykalny, którego charakterystycznym elementem są właśnie belki rustykalne, jest urzeczywistnieniem tych marzeń… Nawet w centrum zatłoczonego miasta.

Kawał historii

Większość z nas początków stylu rustykalnego doszukuje się w wiejskich chatach, choć prawda jest zdecydowanie bardziej skomplikowana. Jego historia sięga amerykańskich stepów, gdzie odcięci od cywilizacji ranczerzy dekorowali swoje posiadłości tym, co mieli pod ręką. W przeciwieństwie więc do kolorowej sztuki ludowej, styl rustykalny preferuje minimalizm i użyteczność, nie tracąc jednocześnie nic z domowego ciepła i komfortu. Jest bezpretensjonalny i naturalny. Belki rustykalne to idealny materiał, by nawiązać do tych pięknych tradycji.

W zgodzie z naturą

Decydując się na styl rustykalny, trzeba porzucić marzenia o fikuśnych sprzętach na giętych nóżkach i bogatych zdobieniach. Warto natomiast postawić na proste meble oraz elementy dekoracyjne z surowego drewna albo starych desek z widocznymi słojami i spękaniami. Do wiejskiego stylu pasują również lniane obrusy, babcine koronki, kraciaste narzuty, metalowe okucia, wiklinowe kosze i krzesła, ceramiczne wazony pełne polnych kwiatów i pachnących ziół oraz… belki rustykalne. Wszystko w kolorach ziemi – beżu, szarości, bieli. Belki rustykalne pasują także do wnętrz minimalistycznych, do których wnoszą odrobinę ciepła.

Belki rustykalne: łatwy montaż

Choć piękne, naturalne belki mają kilka istotny wad. Jedną z największych jest waga, utrudniająca często ich montaż. Szukając łatwiejszych, tańszych i bezpieczniejszych rozwiązań, warto zwrócić uwagę na belki rustykalne Marbet Design. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej pianki poliuretanowej wysokiej gęstości gwarantują nie tylko niską wagę i prosty montaż (nie wymagają wiercenia w stropie pomieszczenia), ale również autentyczny i naturalny wygląd. Podkreślą charakter pomieszczenia w stylu wiejskim, a do wnętrz nowoczesnych, loftowych i minimalistycznych wniosą ducha slow life.