Elementy dekoracyjne

Pilastry, konsole, płytki i inne elementy dekoracyjne z oferty Marbet Design zaspokoją twórcze potrzeby wszystkich, którzy nie boją się niekonwencjonalnych rozwiązań w zdobieniu wnętrz. Z kolei sztukateryjne łączniki i łuki przydają się do łączenia listew przysufitowych w narożach pomieszczenia lub też tworzenia ram z listew naściennych. Wszystkie elementy dekoracyjne ze sztukaterii można komponować nie tylko z listwami przysufitowymi i naściennymi , ale również z rozetami, jak też stosować pojedynczo. Wystarczy wspomnieć drobne dekory sztukateryjne z motywem putta, Słońca czy Księżyca.

  • 1
  • 2

W RÓŻNYCH KONFIGURACJACH - ELEMENTY DEKORACYJNE

Elementy dekoracyjne, podobnie jak rozety i listwy przysufitowe i naścienne ze sztukaterii, pamiętamy z bogato zdobionych kilkusetletnich wnętrz pałacowych i dworków. Sztukateria sprawdza się jednak w różnych konfiguracjach stylistycznych. Dawno już opuściła monumentalne miejskie kamienice wypełnione antykami i panoszy się nie tylko we wnętrzach historycznych, klasycznych i eklektycznych, lecz również nowoczesnych, loftowych i minimalistycznych – na zasadzie kontrastu lub gry z konwencją.

Tradycyjnie i z fantazją

Listwy przysufitowe – zgodnie z tradycją – najczęściej pełnią rolę gzymsu pod sufitem, listwy naścienne służą do dekoracyjnego dzielenia ściany i jako obramienie okna i drzwi, a rozety jako tło dla żyrandola. Sztukaterii można jednak używać z fantazją, na przykład w formie ramy wokół telewizora, wnęki bądź ściennej szafy. Elementy dekoracyjne z oferty Marbet Design występują w wielu wzorach i wielkościach. Są dostępne egzemplarze fabrycznie białe i w barwie starego złota. Oczywiście, te w wersji białej można malować. Elegancko wyglądają elementy dekoracyjne w kolorze ściany lub też o kilka tonów ciemniejsze bądź jaśniejsze. Ekstrawagancko – w intensywnych, kontrastowych barwach. Tak czy inaczej sztukateria przyciąga wzrok.

Elementy dekoracyjne – niemal 70 wzorów

W skład kolekcji dekoracji Marbet Design wchodzi niemal 70 wzorów pilastrów, nisz, konsoli, łączników, narożników, ozdobnych płytek i drobnych dekorów. Można je wykorzystywać jako niezależne elementy dekoracyjne, zestawiać w fantazyjne kompozycje, a także łączyć z listwami przysufitowymi i naściennymi oraz rozetami. Na przykład dzięki zdobnym narożnikom i łącznikom łatwo profilować listwy w narożach i tworzyć dekoracyjne ramy na ścianach i sufitach. Pilastry rytmizują powierzchnię ściany albo też podkreślają otwory drzwiowe i okienne. Z płytek można układać dekoracyjne tafle na dużych i małych powierzchniach. Dekory z motywem putta, Słońca czy Księżyca wspaniale sprawdzą się w wystroju dziecięcego pokoju.