Kasetony

Doskonałym sposobem na dekorację wnętrza, podkreślającą jego nastrój i równocześnie gust właścicieli, są kasetony, które można układać na ścianach, suficie i innych powierzchniach, na przykład frontach mebli. Za pomocą kasetonów łatwo też ukryć nierówności i ubytki w tynku oraz mankamenty proporcji wnętrza. Kasetony pomagają także wygłuszyć pomieszczenia, a nawet je ocieplić. Są chętnie stosowane, jako że dają ciekawe efekty dekoratorskie, a przy tym są niedrogim i łatwym w montażu materiałem.

Ozdobne kasetony - MODNY TREND W ARANŻACJI

Dekoracyjne kasetony, podobnie jak panele 3D, należą do popularnych trendów wnętrzarskich. Dają wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych. Można oczywiście wyłożyć kasetonami wszystkie ściany, a nawet sufit, ale najczęściej pokrywa się nimi jedną ścianę lub jej fragment, w formie poziomego albo pionowego pasa. Szczególnie atrakcyjnie wyglądają na większej powierzchni, jako że wzór z jednego kasetonu przechodzi na drugi, tworząc dużą taflę z motywem, na przykład łąki kwietnej, esów i floresów czy figur geometrycznych. Można swobodnie łączyć kasetony w różnym kolorze i deseniu. Urodę kasetonów – na ścianie albo suficie – podkreśla odpowiednie oświetlenie.

Praktyczna uroda kasetonów

Za pomocą kasetonów łatwo zamaskować nierówności ściany, uszkodzenia i ubytki tynku. Można ich także użyć do ochrony ścian przed działalnością artystyczną małych dzieci, nieuważnymi lokatorami albo zwierzętami. Kasetony zwiększają grubość ściany, a więc pomagają wygłuszyć i ocieplić pomieszczenia, choć nie jest to oczywiście ich podstawowa funkcja. Odpowiednio zakomponowane skrócą lub wydłużą optycznie ściany, podniosą albo obniżą wizualnie sufit, innymi słowy poprawią proporcje wnętrza. Wielkim atutem kasetonów jest łatwy i szybki montaż, który można przeprowadzić samodzielnie bez specjalistycznego sprzętu i wielkich umiejętności. Kasetony zakładkowe i stykowe, wytwarzane z polistyrenu ekspandowanego (EPS), są lekkie i mają najczęściej formę kwadratowych płyt o bokach długości 50 cm i grubości 8-15 mm. Układa się je na oczyszczoną, pokrytą klejem montażowym powierzchnię ściany albo sufitu i delikatnie dociska, usuwając nadmiar kleju.

50 rodzajów wzorów i deseni

Oferta Marbet Design obejmuje 50 rodzajów kasetonów w stylu klasycznym i nowoczesnym designie, stąd też każdy znajdzie egzemplarz zgodny z osobistymi upodobaniami i charakterem wnętrza. Są kasetony z motywami roślinnymi, z deseniem kwiatowym, w geometryczne i abstrakcyjne małe i duże wzory, o fakturze przywodzącej na myśl beton, piaszczystą plażę, śnieg czy tkaninę. Można zdecydować się na wersje w kolorze białym, w beżu lub żółci. Warto tutaj zaznaczyć, że białe kasetony z łatwością maluje się na dowolne barwy farbami na bazie wody.