Listwy przypodłogowe

Choć niepozorne i rzadko doceniane, listwy przypodłogowe stanowią nieodłączny element wykończenia praktycznie każdego pomieszczenia. Wraz z rozetami, listwami przysufitowymi, naściennymi i innymi produktami sztukateryjnymi, idealnie dopełniają wystrój zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz… niejednokrotnie decydując o sukcesie lub porażce danej aranżacji. Nie bez przyczyny nasi przodkowie mówili, że diabeł tkwi w szczegółach. Taki szczegółem są listwy przypodłogowe, które niosą z sobą walory dekoracyjne, choć ich pierwotną i podstawową funkcją jest ukrycie szczeliny dylatacyjnej. Bez nich nawet najpiękniejsze wnętrze wyglądać będzie co najmniej niechlujnie.

LISTWY PRZYPODŁOGOWE - WYSOKA JAKOŚĆ i łatwy montaż

Mało który element pomieszczenia narażony jest na tak wiele, wrogich czynników. Oprócz okazyjnych kopnięć, szturchnięć i pociągnięć, listwy podłogowe muszą mierzyć się również z mokrymi mopami czy zębami czworonożnych pupilów. Z tych powodów tak istotna jest ich jakości, trwałość i wytrzymałość. Listwy przypodłogowe Marbet Design powstają z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów (twardego polistyrenu ekstrudowanego) i technologii gwarantujących wieloletnie użytkowanie, łatwość w montażu i czyszczeniu.

Piękne wzornictwo, wysoka funkcjonalność

Listwy przypodłogowe to jeden z ostatnich elementów, jakie montujemy w czasie aranżacji powierzchni mieszkalnej czy publicznej. Ostatnim, co jednak nie znaczny najmniej istotnym. Źle dobrane listwy przypodłogowe mogą zniszczyć ciekawą i przemyślaną aranżację wnętrza. Ich kształt, kolor czy wysokość powinny harmonijnie podkreślać wystrój pomieszczenia, nie zaburzając jednocześnie jego proporcji. Marbet Design ma w swojej ofercie listwy przypodłogowe, które dzięki minimalistycznemu i funkcjonalnemu wzornictwu gwarantują piękny wygląd oraz idealnie komponują się z wnętrzami w różnym stylu. Listwa przypodłogowa HF-3 przeznaczona jest do montażu z taśmą LED, stanowiąc niestandardowe wykończenie podłogi oraz nowoczesną i nastrojową formę oświetlenia.

Idealne listwy przypodłogowe?

Jak dobrać idealne listwy podłogowe? Wybór listwy podłogowej całkowicie zależy od efektu, jaki chce się uzyskać we wnętrzu, materiału z jakiego wykonano podłogę czy koloru ścian. Warto również wziąć pod uwagę powierzchnię i wysokość pomieszczenia. Niskie listwy podłogowe idealnie sprawdzą się w małych pomieszczeniach, natomiast te wysokie i kontrastujące kolorem z powierzchnią – w dużych przestrzeniach, jako że optycznie skracają ścianę. W tym miejscu należy przypomnieć, że listwy przypodłogowe można malować na dowolny kolor na bazie wody.