Panele dekoracyjne 3D

Kolekcja dekoracyjnych paneli ściennych 3D wpisuje się w najnowsze trendy projektowania wnętrz. Dekoracyjne panele stosuje się we wnętrzach o różnym charakterze. Spektakularnie prezentują się na dużych powierzchniach ścian, można ich również używać pojedynczo jako ozdobnego elementu lub łączyć z dekorami z innych kolekcji Marbet Design. Ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia… Panele 3D sprawiają, że każde pomieszczenie, niezależnie od wielkości, stylu i przeznaczenia zyskuje indywidualny charakter.

PANELE DEKORACYJNE 3D - CIEŃ POTRZEBUJE ŚWIATŁA

Dekoracyjne panele ścienne 3D uwodzą piękną formą, którą podkreśla gra światła i cienia. Ostateczny efekt zależy od umiejscowienia i rodzaju oświetlenia. To ono nadaje im subtelnego lub dynamicznego charakteru. Panele 3D są fabrycznie białe, ale można je malować na dowolny odcień farbami na bazie wody. To właśnie kolor uwypukla ich niebanalną urodę. Z paneli w różnych barwach łatwo stworzyć oryginalną, przykuwającą wzrok dekoracyjną kompozycję na ścianie.

Kolekcje paneli 3D

Panele 3D pełnią funkcję dekoracyjną, ale mają także zastosowanie praktyczne. Zakomponowane na całej powierzchni ściany sprawiają, że duże wnętrze wydaje się bardziej przytulne. Ułożone w poziomych pasach przywracają zbyt wysokiemu pomieszczeniu właściwe proporcje, a zamontowane pionowo – optycznie je podwyższą. Pomalowane w pastelowe czy jasne, połyskliwe barwy sprawią, że małe wnętrze wyda się większe. Dekoracyjne panele ścienne 3D zwiększają również grubość ściany, a więc dodatkowo ocieplają i wygłuszają pomieszczenie. Montaż paneli jest bardzo prosty, nie wymaga zaawansowanych technik i narzędzi.

Dobre wrażenie ma znaczenie

Zanim panele 3D stały się gorącym trendem w wystroju pomieszczeń domowych, stosowano je we wnętrzach publicznych: salach konferencyjnych, poczekalniach, holach hotelowych, restauracjach, a nawet sklepach, czyli tam gdzie dobre wrażenie ma znaczenie. A ściana pokryta panelami 3D daje spektakularny efekt. Obecnie panele 3D są elementem chętnie wykorzystywane przez architektów wnętrz do aranżacji prywatnych salonów i sypialni. Najczęściej panelami 3D pokrywa się jedną ścianę, na przykład za zagłówkiem łóżka, za telewizorem, kanapą czy też w tle jadalnego stołu. Wzór przechodzi z jednego panela na drugi, dzięki czemu powstaje trójwymiarowa, „falująca” powierzchnia, która odpowiednio wyeksponowana światłem punktowym robi wielkie show. Panele 3D można też wykorzystać jako obramienie kominka czy wnęki lub jako nietypowy obraz. Białe panele 3D na tle białej albo pastelowej ścianie intrygują, pomalowane na intensywny kolor – skupiają całą uwagę. Panele 3D pasują idealnie do aranżacji w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Przełamują nudę w aranżacjach klasycznych.

Dekoracyjne panele 3D

W ofercie Marbet Design znajdują się  białe i szare panele 3D w wielu wzorach: geometrycznych, roślinnych i abstrakcyjnych. Można je z łatwością dopasować do charakteru i przeznaczenia wnętrza – prywatnego, komercyjnego czy publicznego w klasycznym bądź nowoczesnym stylu.