Panele tapicerowane

Panele tapicerowane z kolekcji Softline dają nieograniczone możliwości tworzenia trójwymiarowych kompozycji. Dostępne w geometrycznych kształtach oraz w tkaninach o różnej fakturze w szerokiej gamie barw można dowolnie łączyć na ścianie we wnętrzach o różnej wielkości, przeznaczeniu i stylu. Panele tapicerowane pełnią rolę spektakularnej dekoracji, ale równocześnie wygłuszają pomieszczenia, niwelując pogłos.

PANELE TAPICEROWANE - ELEGANCKA ŚCIANA W 3D

Ściana z efektem 3D

We współczesnych trendach wnętrzarskich królują nietuzinkowe dekoracje ścienne, szczególnie te z efektem 3D. Panele tapicerowane Softline, które dzięki mocno fazowanej piance tapicerskiej dają wrażenie trójwymiarowości, niezwykle efektownie prezentują się zarówno na całej powierzchni ściany, jak i jej fragmencie. Niosą z sobą powiew luksusu, stąd też chętnie wykorzystuje się je w reprezentacyjnych wnętrzach hotelowych i firmowych. Są jednak nie tylko eleganckie, ale również miękkie i przyjemne, stąd też sprawdzają się w aranżacji sypialni, kącika wypoczynkowego w salonie i miejsca relaksu. Łącząc je z innymi materiałami dekoracyjnymi na ścianie, jak np. beton architektoniczny lub panele lamelowe, można optycznie zaakcentować we wnętrzu strefy o różnym przeznaczeniu. Panele tapicerowane stosuje się we wnętrzach urządzonych w różnym stylu. Wystarczy dopasować kształt i kolor spośród szerokiej gamy barw, by uzyskać odpowiedni efekt.

Funkcjonalna dekoracja

Miękkie i przyjemne w dotyku panele tapicerowane mogą pełnić rolę wygodnego oparcia. Dlatego też montuje się je często w przedpokoju za szafką z siedziskiem, przy którym zdejmuje się obuwie, a także obok łóżka w zastępstwie tradycyjnego wezgłowia – na powierzchni całej ściany lub też jej fragmencie. Dzięki nim sypialnia staje się nie tylko elegancka, ale również komfortowa i przytulna. Panele tapicerowane komponuje się także na krawędziach ściany, chroniąc ją przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, a domowników przed ewentualną kontuzją.
„Miękka” ściana sprawdza się także w dziecinnym pokoju. Panele ułożone za łóżeczkiem dziecka albo w kąciku zabaw ochronią maleństwo przed bolesnym upadkiem czy uderzeniem oraz będą przyjemną w dotyku osłoną zimnej ściany. Dodatkowo ocieplą pokój i lepiej odizolują go od dźwięków dochodzących z pozostałej części domu, zapewniając spokojny sen. I odwrotnie ochronią domowników przed hałasem szalonej zabawy. W podobnym celu stosuje się panele tapicerowane w przedszkolach i żłobkach, czyli tam gdzie bezpieczna aranżacja wnętrza jest szczególnie istotna.

Wygłuszenie pomieszczeń

Panele tapicerowane stosuje się często w hotelowych holach, w recepcjach, salach konferencyjnych oraz biurach open space w celu nie tylko dekoracyjnym, ale przede wszystkim ze względu na konieczność zapewnienia komfortu akustycznego użytkownikom. Miękkie panele bowiem doskonale wspomagają wygłuszenie pomieszczenia, niwelując pogłos.

Softline

Wygodny montaż

Panele tapicerowane z kolekcji Softline montuje się za pomocą mocnych taśm rzep dołączonych do zestawu. Montaż nie wymaga specjalistycznych umiejętności, tak więc można go przeprowadzić samodzielnie.