Marbet Design – projektanci

Grynasz Studio

Studio założone przez Martę Niemywską-Grynasz i Dawida Grynasza to zespół projektantów, specjalizujący się w projektowaniu mebli, produktów, oraz wspieraniu firm w tworzeniu strategii wzorniczych. Projektanci, eksperymentując z nowymi materiałami i technologiami, chętnie sięgają do polskiego rzemiosła i tradycji. Projekty Grynasz Studio były wielokrotnie nagradzane i prezentowane na międzynarodowych wystawach m.in. na iSaloni Milan, Maison Object, Tokyo Design Week. Zespół ma na swoim koncie współpracę m.in. z: Devo, NAP, MUJI czy Instytutem Wzornictwa Przemysłowego.

Grynasz Studio jest autorem kolekcji dekoracyjnych paneli 3D.

Michał Latko

Projektant wzornictwa przemysłowego i menedżer dizajnu. Absolwent Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk pięknych w Katowicach oraz kierunku Zarządzania Innowacją (Design Management) Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. W 2005 r. sięgnął po prestiżową nagrodę Interior Motives Design Awards w kategorii „Best use of technology”. W 2004 roku został nagrodzony przez Michelin Challenge Design 2004 NAIAS North American International Auto Show. Zwycięzca konkursu „Śląska Rzecz” w 2008 roku w kategorii produkt. Od roku 2005 prowadzi własne studio projektowe LATKO, świadcząc usługi dla wielu gałęzi gospodarki, od branży FMCG po przemysł ciężki. Jest współautorem sukcesów rynkowych grupy kapitałowej VOX, gdzie jako projektant wspomagał działania z zakresu wprowadzania nowej strategii wzornictwa i komunikacji wizualnej. Od 2011 roku współpracuje z czołowymi polskimi biurami projektowymi, sięgając z nimi po prestiżowe nagrody, w tym po: The Red Dot Design Award, Design Management Europe Award, iF Product Design Award.W roku 2018 wraz z zespołem projektowym firmy SONDA SYS otrzymał Nagrodę Funduszu Górnośląskiego za projekt przemysłowej drukarki do wytwarzania technologią przyrostową z wykorzystaniem sproszkowanych poliamidów (SLS).

Łukasz Smolarczyk

Architekt, członek Stowarzyszenia Architektów Polskich. Ukończył studia na kierunkach Architektura i urbanistyka na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Projektowanie mebla i architektury wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Doświadczenie zdobywał m.in. w biurach KWK Promes i CODE Design. Od 2014 wraz z Katarzyną Furgalińską tworzy pracownię SUPERGUT STUDIO.

Łukasz Smolarczyk wraz z Michałem Latko zaprojektowali kolekcje sztukaterii Harmony i Energy.